29 Mayıs 2024

YENİ DÖNEM BELEDİYE MEÇLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından oluşan Düzce Belediye Meclisi’nin ilk oturumu Başkan Dr. Faruk Özlü başkanlığında gerçekleşti.

22 Nisan 2024 Pazartesi 21:45
46 Okunma
YENİ DÖNEM BELEDİYE MEÇLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

“Şimdi yeniden Düzce’miz için gecemizi gündüzümüze katarak çalışma, üretme ve şehrimize katkıda bulunma zamanıdır” diyen Başkan Özlü,önümüzdeki 5 yılı “Düzce için makro projeler dönemi” olarak ilan etti. 
Düzce Belediyesi’nde 2024-2029 yılları dönemini kapsayacak ikinci Dr. Faruk Özlü dönemi, gerçekleşen ilk meclis toplantısı ile resmen başladı. Başkan Özlü’nün yönettiği ilk oturumu mecliste grubu bulunan AK Parti, Yeniden Refah ve CHP il yönetimleri, parti üyeleri, basın mensupları ve vatandaşlar da izledi. Belediye meclis salonunun tarihi bir kalabalığa şahitlik ettiği oturum,saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. 
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, meclis üyelerine hitabına tebrik ve başarı dilekleri ile başlayarak, kendisini yeniden başkan seçen Düzcelilere teşekkür etti ve kazananın Düzce olduğunun altını çizdi. 

Başkan Özlü yeni döneme ilişkin yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu seçim sonuçlarını; hem kendi adıma hem de partim adına bir güven oyu olarak değerlendiriyorum. Geçtiğimiz 5 yılda olduğu gibi, önümüzdeki 5 yılda da; bu güvene layık olabilmek için elimden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğim. 31 Mart seçim kampanyaları boyunca her parti ve her aday kazanmak için çalıştı. 
Herkes Düzce’ye ilişkin projelerini ortaya koydu. Ben ve arkadaşlarım, kampanya boyunca gayet soğukkanlı, sağduyulu, proje ve hizmet odaklı, kavgadan uzak, sadece Düzce’nin geleceğini düşünerek, temiz siyasetten ve temiz bir dilden yana olduk. 

Aynı şekilde, AK Parti listelerinden seçilen ve bugün burada olan belediye meclis üyelerimiz de; tertemiz bir kampanya yürüttüler. 
Huzurlarınızda tüm belediye meclis üyelerimize ve ekip arkadaşlarıma; yoğun çalışmalarından, bana olan desteklerinden ve Düzce’ye ilişkin çabalarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Artık 31 Mart seçimleri geride kaldı. Şimdi yeniden Düzce’miz için gecemizi gündüzümüze katarak çalışma, üretme ve şehrimize katkıda bulunma zamanıdır.”

“BİZİ AYNI AMAÇTA BULUŞTURAN DÜZCE’DİR”
Konuşmasında diğer parti gruplarına da hitap eden Başkan Özlü, görüş ayrılıklarının daha çok çalışmaya vesile olacağına ve Düzce’nin geleceğini birlikte inşa etmek için çaba göstereceğine inandığını belirterek; “Çok önemli gördüğüm bir görüşümü samimiyetle paylaşmak istiyorum. 
Burada 3 farklı siyasi partinin temsilcileri olarak bir aradayız. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir. Dünyaya aynı pencereden bakmayabiliriz, rekabet ediyor olabiliriz. Tüm bunlar son derece doğaldır. Böyle de olması gerekir. 
Tüm düşünce ve görüş farklılıklarımıza rağmen; bizleri aynı çatı altında ve aynı amaç etrafında buluşturan şey Düzce’dir, Düzce’nin yarınlarıdır ve hemşehrilerimizin mutluluğudur. Hepimiz seçilerek buraya geldik. Bu yüzden hepimiz aynı sorumluluk ve görev bilinciyle hareket etmek, öncelikle Düzce’mizi düşünmek durumundayız. Yeni dönem boyunca; hiçbir zaman birbirimize saygısızlık etmeden, saygı ve nezaket sınırları içinde kalarak, bu meclis çatısı altında faaliyet yürüteceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

“SÖZ VERDİĞİMİZ BÜTÜN PROJELERİ SİZLERLE HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
Başkan Özlü meclis üyelerine hitabında yeni dönemde hayata geçireceği projelerden de söz ederek konuşmasına şöyle devam etti: 
“Şimdi şehrimizin gelecek 50 yılı için projeler üretecek ve eserler ortaya koyacağız. Büyük düşünecek ve şehrimize büyük eserler kazandıracağız. Buradan, önümüzdeki 5 yılı, ‘Düzce için makro projeler dönemi’ olarak ilan ediyorum. Düzce’nin su ihtiyacını ve altyapısını öncelikli olarak ele alacağız. Bunun için gerekli finansı sağladık. Şehrimizin artık eskiyen ve verimsiz hale gelen içme suyu şebekesini yenileyeceğiz. Yeni millet bahçeleri, parklar, oyun alanları inşa etmeye devam edeceğiz. Düzce’nin gerdanlığı Asar Deresi projemiz devam ediyor. Kısa zaman içinde şehrimiz yepyeni ve sembolik bir değerine daha kavuşacak. Artan ulaşım talebini kısa, orta ve uzun vadeli tedbirlerle karşılamayı sürdüreceğiz. Açılışını yaptığımız Düzce Bilim Merkezi’ni daha da geliştirecek ve bölgemiz için bir çekim merkezine dönüştüreceğiz. Düzce’nin tarih penceresi Konuralp antik bölgemizi, bir bütün olarak ele alacak ve buranın çehresini değiştireceğiz. Kadın emeğinin yükselmesi için imza attığımız işlere devam edeceğiz. Gençlerimizin ders çalışarak, kitap okuyarak geleceğe hazırlandığı kütüphanelerimize yenilerini ekleyeceğiz. Kreşlerimize, mahalle konaklarımıza, pazar yerlerimize, modern taksi duraklarımıza yenilerini ekleyeceğiz. Sosyal yardımlarımız; adil biçimde devam edecek. Ayrıca, kısa vadede, 2024 ve 2025 yıllarını ‘Düzce’yi Tüm Türkiye’ye Tanıtma’ dönemi olarak ele alacağız. Elimizdeki tüm imkânlarla şehrimizi tanıtmaya ve büyütmeye devam edeceğiz. 
Belediye iştirak şirketlerimizi daha da güçlendirecek ve onları çok daha üretken bir biçimde planlayacağız. Tüm bunları yaparken; milletimizin emaneti olan kaynakları son derece titiz bir biçimde kullanacağız. İstikrarlı gelirlere sahip, giderlerini dengeleyen, borçlarını ödeyebilen, kasasındaki her kuruşun milletin emaneti olduğunu bilerek hareket eden anlayışımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Belediyemizin tüm çalışanlarını ‘çözüm ortağımız ve yol arkadaşımız’ olarak görecek ve onların her türlü haklarına her zaman olduğu gibi sahip çıkacağız.
Belediye meclisinin ilk oturumu Başkan Özlü’nün konuşmasının ardından Meclis Başkan Vekilliği, Encümen ve ilgili komisyon üyelerinin seçimleri ile devam etti. 

"Düzce Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali Dilber  seçilirken, Düzce Belediyesi 2.Başkanvekili İshak Şengüloğlu seçildi  

"Komisyon üyeleri seçildi"

5 kişilik Plan Bütçe Komisyonu’na AK Parti’den Mustafa Tok, Ahmet Biriktir ve Mine Met, Yeniden Refah Parti’sinden Hatice Saral, CHP’den Emre Güleç seçildiler. 4 üyeli İmar Komisyonunda AK Parti’den Nurullah Yıldız, Erkan Özkasap, Muhammet Oğuzhan Çelebi, Yeniden Refah Parti’sinden Vedat Nair göreve getirildi. 4 üyeden oluşan 5 Yıllık İmar Komisyonu üyeliğine AK Parti’den Fahrettin Yılmaz, Ayşe Nimet Özer ve Selma Kurt, Yeniden Refah Parti’sinden İbrahim İbrahimoğlu seçildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyeliğine Mehmet Saygun asil olarak seçilirken, Ahmet Özdemir yedek üye olarak seçildi. Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) üyeliğine Hasan Günden ve Fahrettin Yılmaz asil üye olarak seçilirken, Dilale Seyyar ile Özlem Kapoğlu yedek üye oldu. Düzce İli Katı Atık Birliği (DİKAB) üyeliğine ise Ali Dilber asil, Selma Kurt ise yedek üye olarak seçildi.

Gündemdeki diğer konuların görüşülerek karara bağlanması ve bir sonraki toplantının 6 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat 18.00’da yapılmasına karar verilmesi ile Meclis toplantısı sona erdi.

Düzce Belediye Meclisi’nde; AK Parti’yi Ahmet Biriktir, Erkan Özkasap, Ayşe Nimet Özer, Servet Rutci, Hasan Günden, Burak Coşkun, Mine Met, Ahmet Özdemir, İshak Şengüloğlu, Nurullah Yıldız, Dilale Seyyar, Muhammed Oğuzhan Çelebi, Ali Dilber, Özlem Kapoğlu, Selma Kurt, Fahrettin Yılmaz, Mustafa Tok, Murat Ayyıldız, Mehmet Saygun temsil ederken, Yeniden Refah Partisi’ni Hatice Saral, Vedat Nair, Mehmet Ali Çelik, Vedat Macit, Uğur Gürsoy, Taner Altun, Süheyla Şamandar, İbrahim İbrahimoğlu, Gökhan Yiğit, CHP’yi ise Emre Güleç, Çağatay Alper Karaosmanoğlu, Berna Sözat temsil ediyor.

Yorumlar
Kalan karakter sayısı : 1000

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

TÜM KATEGORİLER

  1. Gündem
  2. Ekonomi
  3. Siyaset
  4. Asayiş
  5. Sağlık Ve Çevre
  6. Spor
  7. Eğitim
  8. Sektörel
  9. 3 Sayfa
  10. Dünyadan
Memleketim Düzce, Düzcede haberciliğinin özündeki sürekli değişim ve gelişim sürecini destekler ve öncülük eder.