23 Nisan 2024

DEVA PARTİSİ DÜZCE TEŞKİLATININ BASIN AÇIKLAMASI

Bugün DEVA Partisi’nin kuruluşunun 2.yılını kutluyoruz. DEVA Partisi’nin kuruluşu herhangi bir olay değildir. 9 Mart 2020 günü, önümüzdeki on yılların takvim yapraklarına Türkiye’nin dönüm noktası olarak geçecektir.

09 Mart 2022 Çarşamba 23:45
422 Okunma
DEVA PARTİSİ DÜZCE TEŞKİLATININ BASIN AÇIKLAMASI

Çünkü DEVA Partisi’nin kuruluşu; krizlere ‘yeter artık’ diyerek ‘istikrarlı günlere’ kavuşmak isteyen kadroların harekete geçişidir. DEVA Partisi; kayırmacılığa karşı hakkaniyetin sesidir. 
DEVA Partisi; Türkiye’nin gece yarısı karanlığında, keyfi kararlarla, bir çadır devleti gibi yönetilmesini, içine sindiremeyenlerin hareketidir. 
Bizim davamız adalet davasıdır.DEVA Partisi’nin üye sayısını Türkiye genelinde bir yılda 5’e katlayarak, tarihi bir başarının altına hep birlikte imzamızı attık. 
Birinci yaşımızda 25 bin olan üye sayımızı, ikinci yaşımızı doldurduğumuz bugün 131 bine yükselttik. Altı ayrı alanda eylem planlarımızı açıkladık.  
Çok kısa bir sürede teşkilatlanmamızın ardından Düzce’de 1 buçuk yılı aşkın süredir çok güzel bir yol kat ettik. 
Ayak basmadığımız yer, çalmadığımız kapı bırakmamak adına gece gündüz vatandaşlarımızla bir araya gelmeye gayret ediyoruz. 
Kurduğumuz diyalog ve temaslarda ise partimize olan teveccühün her geçen gün arttığına tanık oluyoruz. 
Bu da insanlarımızın, partimize ve kadrolarına ne kadar güvendiğini en açık şekilde gösteriyor.
Çünkü insanlarımız artık kötü yönetilmekten, her geçen gün gelen zamların belini bükmesinden, kötüye giden ülke ekonomisinden bıktı. 
Dayanacak gücümüz kalmadı, çalışarak fakirleşen bir toplum haline geldik. Her gün zam yağmuru yaşıyoruz. 
Akaryakıta gün aşırı zam geliyor. İnşaat maliyetleri geçen yıla oranla yüzde 200 arttı. 
Öğrenci servis ücretleri 450 TL oldu. Bir simit 3 TL oldu. Nereye varacak bu işin sonu bilen var mı?
Vatandaş zam yağmuruna tutulurken devlet yetkilileri ortada yoklar; ufak bir indirim söz konusu olduğunda neredeyse devlet töreni yapacaklar. 
Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan TRT payını dile getirince hükümet elektrikten 1,5 / 2 TL indirim yaptı ve bunu iktidarın ağır topları sosyal medya hesaplarından gerile gerile duyurdu. Ama yüzde 127 zam yapılırken kimseyi göremedik. 
Çiftçiye destek adı altında hergün televizyonlarda milyarlarca lira ödeme yapıyoruz diye reklam yapıyorlar. 
Açıklanan rakama baktınız mı, ben söyleyeyim dekar başına 1 litre mazot - 1,5 kilogram gübre veriyorlar. 
Hepsi bu kadar. Çiftçilerimiz mazot destek parasını almaya giderken daha fazla mazot yakıyor. Geldiğimiz hale bakın!
TÜRK-İŞ‘in açıklamasına göre 4 kişilik bir ailenin yeterli beslenmesi için gerekli olan mutfak masrafı yani açlık sınırı 4552 TL, asgari ücretin 300 TL üzerinde. Yoksulluk sınırı 15 bin TL’nin üzerine çıkmış durumda.
Yakın zamanda, „Dolarla mı maaş alıyorsunuz?“ diye ciddiyet dışı ifadeler kullanan bir bakan vardı, döviz kurunun piyasalara ve ekonomiye nasıl etkisinin olduğunu hep birlikte gördük. Hükümet tarafından ısrarla sürdürülen yanlış ekonomi politikaları yüzünden döviz kurları aşırı yükseldi ve alım gücü çok fazla düşerek hayat pahalılığı arttı.   

Yorumlar
Kalan karakter sayısı : 1000

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

TÜM KATEGORİLER

 1. Gündem
 2. Ekonomi
 3. Siyaset
 4. Asayiş
 5. Sağlık Ve Çevre
 6. Spor
 7. Eğitim
 8. Sektörel
 9. 3 Sayfa
 10. Dünyadan
Memleketim Düzce, Düzcede haberciliğinin özündeki sürekli değişim ve gelişim sürecini destekler ve öncülük eder.